Projektowanie gabinetów medycznych. Wszystko co trzeba wiedzieć zakładając gabinet.

Aranżacja gabinetu lekarskiego - więcej informacji o tej usłudze.

Planowanie gabinetu medycznego to nie jedynie kwestia estetyki i wizerunku, ale również wiedzy. Prawidłowo zaprojektowany gabinet musi dawać komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, ale także spełniać standardy. O czym należy wiedzieć, aranżując gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka łatwa sprawa

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski musi spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • estetycznie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet medyczny jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej i gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta powinna posiadać taką powierzchnię, która gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Projektowanie wnętrz gabinetów medycznych – komu je powierzyć?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to naturalnie dzięki swojemu obszernemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie prezentowało się estetycznie i równocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Eksperci od aranżacji gabinetu medycznego mają również świadomość, które kolory zastosować, aby wywołać pozytywne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki bardzo istotna jest także ergonomiczność – prawidłowo oraz kompetentnie zaprojektowany gabinet medyczny musi być bezpieczny i komfortowy.

Nasz adres:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]