Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Catering świąteczny Katowice - usługa na miarę waszych potrzeb.

Boże Narodzenie to czas, który spędza się najczęściej z najbliższymi, jednakże spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz personel firmy organizuje je sam, przynosząc własnoręcznie przyrządzone smakołyki, lecz w dużych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest efektywny. By więc pomóc sobie zadaniu planowania firmowych obiadów wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które tradycyjne dania znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Oczywiście, na wigilijnym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej polskich świątecznych przysmaków. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z pstrąga lub karpia, a także staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też uszek z kapustą i grzybami, które zwykle spożywane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, przykładowo bez sałatki śledziowej lub karpia po żydowsku. Trzeba również zadbać o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Za planowanie bożonarodzeniowego obiadu w firmie trzeba zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć dzień spotkania i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie prawdopodobnej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić odpowiednią liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i wspólnie wybrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest też to, aby ustalić czy któryś z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]