Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Dalsze informacje o odbiorze starych mebli na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych powodów. Aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, zazwyczaj chowamy je na strych, do piwnicy bądź do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu latach i te schowki stają się tak ciasne, iż codzienne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy elementy stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy wybierać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona także o legalną utylizację zebranych śmieci. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług materiału, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się one składają, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia nowych biurek, krzeseł bądź półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]