Implanty zębów alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębowe – jak przebiega leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać palenia tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych dań. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – komu zlecić?

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem i pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.