Jak naprawić nieszczelne okna?

Kliknij w to miejsce i dowiedz się, komu zlecić uszczelnianie okien drewnianych.

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]