Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które powstają w toku wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.