Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

Szczegółowe wiadomości na temat mikropigmentacji skóry głowy. Przekonaj się!

Utrata włosów jest rezultatem wielu czynników i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Jednak gdy łysienie dotyka skóry głowy, czyli miejsca które stale pozostaje na widoku i które trudno skryć przed wzrokiem osób postronnych, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie i przyczynić się do obniżenia samooceny.

Czego skutkiem jest utrata włosów?

Włosy tracimy regularnie. Dziennie wypada ich przeważnie około 100 sztuk i jest to liczba, której prawdopodobnie nie zauważamy. Sporo czynników może natomiast dostrzegalnie przyspieszyć proces wypadania włosów. Wypadanie włosów ma przyczyny medyczne, jak np. łysienie plackowate bądź androgenowe, jednakże tak samo istotny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne działania. Łysienie może być rezultatem niewłaściwej diety, nieprawidłowo lub za często wykonanych zabiegów rozjaśniania lub farbowania włosów, jak również niewłaściwa ich pielęgnacja. Spory wpływ na włosy ma dodatkowo napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych powodów. Stres wywołuje psychogenną utratę włosów, a w ekstremalnych przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba bezwiednie sama wyrywa kępki włosów z podbródka lub głowy i w efekcie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry rozwiązanie tańsze niż przeszczep włosów

Odbudowa włosów po pełnym ich wypadnięciu, a także leczenie rzadkich włosów są możliwe za pomocą ich przeszczepowi. Taki zabieg jednakże niesie za sobą spore koszty i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Istnieje natomiast inne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na ukrywaniu braków we włosach przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który wygląda jak odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku rzadkich włosów osiąga się efekt gęstszej fryzury, a na całkiem wyłysiałej głowie – efekt krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest pokryta barwnikiem jest właściwie niedostrzegalny i można to wykryć tylko jeśli dotknie się skóry. Wypada napomknąć, że mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do odrośnięcia włosów. Z kolei pigment wraz z regeneracją skóry stopniowo traci intensywność i przeważnie po 12 miesiącach potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]