Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Jeżeli szukasz eksperta, który poradzi sobie z wirusem na stronie internetowej, skieruj się na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz witryn tworzonych z jego użyciem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie malware z WordPressa?

Ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest zablokowane? Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na stronie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? To zaledwie kilka z możliwych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach niezbędne jest ekspresowa reakcja, aby usunąć przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa częstokroć przekracza wiedzę osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie wirusów ze strony www – gruntowny przegląd plików oraz baz danych strony

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config i htaccess. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć także niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, bowiem naprawa wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]