Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Potrzebujesz więcej wiadomości o lokalu na komunie? Świetnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna impreza dla rodziny, na której dziecko wie, iż cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko będzie ustalona data wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy przyjmą krewnych we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali komunijnej. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli planujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które przyjeżdża nawet ponad setka gości, stąd też zwykle odbywają się w restauracjach lub salach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, warto rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, więc warto wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunię. Kluczowe jest również to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także następujący później obiad dla zaproszonych. Zwyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc oferować zjawiskowe, zadbane wnętrza. Dodatkowym plusem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, radzimy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie pewnych typów upominków, przykładowo drogiej biżuterii bądź zabawek z motywami militarnymi.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]