Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Więcej szczegółów o najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o zbliżających się imprezach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której błyskawicznie znajdą zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także pensjonaty, hotele i schroniska zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz urok małopolskiego folkloru.

Wykaz konsulatów i proste rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego